Eerste blogs wadwachters 2025 verschenen
Rijkswaterstaat zet tijdens het broedseizoen wadwachters in op Richel en de Rottums om de natuur op deze plekken zo goed mogelijk te beschermen. In april betrokken de eerste wachters hun positie. Iedere week schrijven de wadwachters een blog om verslag te doen van hun belevenissen. Het seizoen duurt tot september.
Op Richel wordt het gedoogd wanneer recreanten droogvallen met een schip op de zandplaat. De wadwachters zijn extra oren en ogen ter plaatse om verstoringen van de natuur tegen te gaan. Zij verblijven in de wadtoren die naast de zandplaat ligt.
Rottumeroog, Rottumerplaat en de Zuiderduintjes (gezamenlijk de Rottums) liggen in een afgesloten gebied. Je mag er dus niet komen. De wadwachters op Rottumeroog en Rottumerplaat bewaken de eilanden tijdens het broedseizoen en monitoren de flora en fauna.