Nieuwsoverzicht
Zoeken in de index
- vorige pagina
- pagina 1
- ...
- pagina 236
- ...
- pagina 672
- volgende pagina
Resultaten

SCHIERMONNIKOOG - Een nog levende bruinvis is zondag aangespoeld op Schiermonnikoog.

De kolencentrale die momenteel door RWE/Essent gebouwd wordt in de Eemshaven, is om te bouwen tot een milieuvriendelijke gasgestookte centrales. Dat zegt Greenpeace naar aanleiding van onderzoek door het adviesbureau CE Delft. Volgens Greenpeace bewijst het onderzoek dat het ombouwen van de centrale technisch en financieel mogelijk is.

Het mooie winterweer heeft de laatste dagen veel wandelaars naar de kust en het strand gelokt. Van Terschelling tot de Brouwersdam zijn meldingen doorgegeven van aangespoelde Bramen, een zeldzame diepzeevis.

Rijkswaterstaat gaat het strand van Terschelling bij paal 7 niet breder maken. De vereniging van strandzeilers op Terschelling had hier om gevraagd.

LAUWERSOOG - In het Lauwersmeergebied vliegt zeer waarschijnlijk een voor Nederland zeer zeldzame steenarend rond.

Het wad ten zuiden van Simonszand is doorgebroken. Er is een verbinding ontstaan tussen de Eilander Balg aan de westzijde van Simonszand en Spruit aan de oostzijde. Vandaag is het ms. Boschwad door de nieuwe geul gevaren.

ZUIDHORN - Forse kritiek van CDA voorman Siebrand Buma op het Groninger provinciebestuur over windenergie.

Op de waddeneilanden zijn het afgelopen weekeinde tientallen papegaaiduikers aangespoeld. De vogel met het zwart-witte verendek en de felgekleurde snavel overwintert op de Noordzee.

NES (A) - Barium, koper en lood zijn de gevaarlijke stoffen die zijn aangetroffen in de Zwanewaterduinen op Ameland.

Rijkswaterstaat monitort continu de vaargeulen in het Waddengebied. Naar aanleiding van het vastlopen van de veerboot donderdagmiddag 12 januari bij de Glinder heeft Rijkswaterstaat daar vanochtend opnieuw diepte- en breedtemetingen uitgevoerd.

Door de harde wind in de afgelopen weken is het Waddeneiland Terschelling bijna vijf hectare kleiner geworden. Het Platform Duurzaam Landschap Terschelling liet in een gesprek met Omrop Fryslân weten dat een groot deel van het duingebied op de Boschplaat aan de oostkant van het Friese eiland is weggevaagd door de storm en het water.

De Eigen Veerdienst Terschelling kan eindelijk van Harlingen naar Terschelling varen met het nieuwe schip De Spathoek. In tegenstelling tot De Stortemelk kan het schip ook auto’s vervoeren.
- vorige pagina
- pagina 1
- ...
- pagina 236
- ...
- pagina 672
- volgende pagina