Nieuwsoverzicht
Zoeken in de index
- vorige pagina
- pagina 1
- ...
- pagina 174
- ...
- pagina 672
- volgende pagina
Resultaten

In de kassen van het Nordwin College en Hogeschool van Hall in Leeuwarden is het afgelopen jaar gewerkt aan het kweken van de zilte groenten lamsoor en zeekraal in een speciale zoute kas.

Er wordt nader onderzoek uitgevoerd naar de kansen voor een brede groene dijk langs de Dollard. Deze wordt uitgevoerd in de tweede helft van 2013, in opdracht van het Deltaprogramma Waddengebied.

Reizigers die maandag naar Terschelling willen, moeten rekening houden met een wijziging in de dienstregeling.

Een reddingsboot van Ameland heeft donderdagavond vier bemanningsleden gered van een vissersboot. In de machinekamer van de Yerseke 42 was brand ontstaan.

De besturen van de VVV’s op Ameland en Schiermonnikoog laten onderzoeken of ze meer kunnen samenwerken.

De Waddenzeelanden gaan een gezamenlijke visie ondertekenen over het belang van de Waddenzee in de vliegroute van vogels tussen Afrika en het Arctische gebied. Deze visie zal worden ondertekend op de Trilaterale Ministersconferentie in het Deense Tønder in februari 2014.

De minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Jet Bussemaker heeft op woensdag 4 september het Werelderfgoed Podium in Amsterdam officieel geopend. Een wereldprimeur, want er is nog nergens een nationaal bezoekerscentrum in de bij UNESCO aangesloten landen. Het podium is voor iedereen dé startplek om kennis te maken met de negen Nederlandse UNESCO werelderfgoederen.

Het project Spaarwater is het eerste landbouw project wat subsidie ontvangt van het Waddenfonds. Dat heeft het Dagelijks Bestuur vandaag besloten. Het project draait om rendabel en duurzaam agrarisch watergebruik in een verziltende omgeving. Het DB heeft aan zes projecten in totaal 2,6 miljoen Euro subsidie verleend. In totaal wordt met deze zes projecten 6,5 miljoen Euro in het Waddengebied geïnvesteerd.

De minister van OCW Jet Bussemaker gaat woensdag 4 september het nationale ‘Werelderfgoed Podium’ officieel openen in Amsterdam. Uiteraard heeft ook de Waddenzee een plekje gekregen in dit gebouw.

Eind augustus hebben onderzoekers van het project Mosselwad in samenwerking met bureau Marinx 8 ha mosselbanken aangelegd. In totaal werd 100 ton mosselen uitgezaaid over vier droogvallende proefvakken op het Balgzand in de westelijke Waddenzee. Hiermee moet o.a. inzicht worden verkregen in de overlevingskans van aangelegde mosselbanken op verschillende ondergronden. Deze aanleg is het directe resultaat van de opgedane kennis binnen het onderzoek naar het herstel van mosselbanken in de Waddenzee.

De NAM, de Nederlandse Aardolie Maatschappij, wil een kantoor openen in Anjum, bij het Lauwersmeer.

SCHIERMONNIKOOG - Het baggerslib uit de jachthaven van Schiermonnikoog wordt volgend jaar mogelijk naar de Waddenzee gebracht. De gemeente voert gesprekken met Rijkswaterstaat om het slib te laten afvoeren naar een verspreidingslocatie in die zee.
- vorige pagina
- pagina 1
- ...
- pagina 174
- ...
- pagina 672
- volgende pagina