Nieuwsoverzicht
Zoeken in de index
- vorige pagina
- pagina 1
- ...
- pagina 171
- ...
- pagina 674
- volgende pagina
Resultaten

De Waddeneilanden zijn het aantrekkelijkste groene gebied van Nederland. Na de Wadden volgen het Noordzeestrand, Zuid-Limburg en de Veluwe. Dat komt naar voren in een onderzoek van Alterra Wageningen UR en de Rijksuniversiteit Groningen met de hotspotmonitor, een online-enquête die gebruik maakt van Google Maps om de sociale waarden van een landschap in kaart te brengen.

45 brandstofcellen plaatsen, testen en hiermee stroom opwekken. Dat is wat het project ‘Methaanbrandstoffen op Ameland’ behelst. Met deze brandstofcellen wordt aardgas (methaan) omgezet in elektriciteit. De cellen worden geplaatst bij ondernemers en bij de gemeente. Het innovatieve project wordt mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van het Waddenfonds van € 740.226. Dat heeft het Dagelijks Bestuur van het Waddenfonds besloten. De totale investeringskosten van het project zijn € 1.850.565.

Op maandag 28 oktober vervallen i.v.m. de weersomstandigheden de volgende afvaarten:

DE BILT - Het KNMI geeft voor deze morgen een code rood weeralarm voor het midden en westen van het land en het waddengebied.

Het Instituut voor Archeologie van de Rijksuniversiteit Groningen gaat onder water archeologisch onderzoek uitvoeren in de oostelijke Waddenzee, de Eems en de Dollard.

Op dinsdag 29 oktober van 16.00 tot 20.00 uur organiseren de provincie Fryslân en de gemeente Harlingen een inloopbijeenkomst over de nieuwe beschikking van de Reststoffen Energie Centrale Harlingen (REC).

Rederij Doeksen bevestigt dat de aangekondigde beperking van de winterdienstregeling kan worden geschrapt. Dit is mogelijk nu de staatsecretaris een belangrijke stap heeft gezet om de gewenste veerdienst-situatie van en naar Terschelling te herstellen. Goed nieuws is ook dat hierdoor een aantal arbeidsplaatsen nu niet komt te vervallen.

HARLINGEN - Mosselaars kunnen dit najaar niet op mosselzaad vissen in de Waddenzee. Dat heeft het bestuur van de Producentenorganisatie van de Nederlandse Mosselcultuur besloten. Uit inventarisaties van het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie is gebleken dat er te weinig broedval is op de bodem.

Het Waddenfonds werkt aan een nieuw Uitvoeringsprogramma 2014-2017. Het Programma naar een Rijke Waddenzee heeft nu de belangrijkste programma’s en projecten voor natuur, water en duurzame visserij voor de komende periode op een rijtje gezet. Het rapport “Beleef de Waddenzee!” is onlangs als Bouwsteen voor het Uitvoeringsprogramma aangeboden aan het Waddenfonds.

De Waddenunit van het Ministerie van EZ heeft, in samenwerking met Rijkswaterstaat, een controleactie uitgevoerd in het westelijke deel van de Waddenzee. In totaal zijn 18 garnalenschepen gecontroleerd. Bij twee vissers werd vastgesteld dat de wettelijk verplichte zeeflap ontbrak. Hiervoor is proces-verbaal opgemaakt.

Groningen Seaports wil een speciale voorziening aanleggen van waaruit onderhoud gepleegd kan worden aan windmolenparken op zee. In de Eemshaven zou daarvoor een kade met steigers moeten worden ingericht.

Rijkswaterstaat heeft op maandag 14 oktober de renovatie van de vuurtoren De Brandaris gegund aan Aannemingsmaatschappij Friso. De renovatiewerkzaamheden aan De Brandaris starten in december en duren naar verwachting ongeveer een half jaar. In verband met de werkzaamheden werken de verkeersleiders vanaf november vanuit een tijdelijke locatie nabij de bunker op het Seinpaalduin.
- vorige pagina
- pagina 1
- ...
- pagina 171
- ...
- pagina 674
- volgende pagina