Nieuwsoverzicht
Zoeken in de index
- vorige pagina
- pagina 1
- ...
- pagina 130
- ...
- pagina 674
- volgende pagina
Resultaten

Een winnend bidboek voor de Culturele Hoofdstad van Europa met zoveel onderdelen die gaan over ecologie, landschap, Waddenzee en biodiversiteit; dat vraagt om een statement van de natuur- en landschapsorganisaties.

De Mosselzaad-invanginstallaties (MZI’s) op de Waddenzee zijn bijna allemaal naar binnengehaald. Dat is een week of vier eerder dan vorig jaar. Dit komt mede door de goede weersomstandigheden.

De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft dinsdag op verschillende locaties in het noorden van het land inspecties verricht bij particulieren die er van worden verdacht zeehonden op te vangen zonder de benodigde vergunning.

Op vrijdag 26 september 2014 heeft het ministerie van Economische Zaken bekend gemaakt dat het kabinet drie gebieden gekozen heeft waar de komende jaren windturbineparken op zee kunnen worden ontwikkeld: bij Borssele (in 2015), voor de Zuid-Hollandse kust (in 2017) en voor de Noord-Hollandse kust (in 2017). De keuze voor deze drie locaties betekent dat er ten noorden van Ameland geen windturbinepark wordt ontwikkeld op zee.

De Raad van Toezicht van de Waddenacademie heeft twee nieuwe directieleden van de Waddenacademie benoemd: Dr. Meindert Schroor als directielid met de portefeuille Cultuurhistorie en prof.dr.ir Pier Vellinga als directielid met de portefeuille Klimaat en Water. Beide benoemingen gaan op 1 oktober 2014 in.

De gemeente Schiermonnikoog houdt komende maand discussieavond met bewoners van het eiland om uit te vinden hoe de leegstand op Schier aangepakt kan worden.

Als postbode is het niet bepaald makkelijk om elke dag weer de waddeneilanden te bereiken. De Duitse postbezorger DHL heeft er wat op gevonden voor het eiland Juist: belangrijke pakketjes worden daar voortaan door drones afgeleverd.

KROPSWOLDE - De rivier de Hunze moet weer onafgebroken naar de Waddenzee stromen. Dat plan presenteerde het Drentse Landschap samen met het Groninger Landschap vandaag in de Hunzevisie 2030.

Dat het ministerie van Defensie stopt met de Search And Rescue vluchten heeft tot gevolg dat er 40 banen verdwijnen bij de Leeuwarder vliegbasis.

Google gaat een nieuw Europees datacentrum bouwen in de Eemshaven in Groningen. Met de bouw is een investering gemoeid van 600 miljoen euro. De bouw levert de komende jaren voor 1.000 mensen werk op. Het centrum zelf is naar verwachting goed voor 150 permanente banen in Groningen. Bij de vestiging van het datacentrum wordt tevens ruim 18,5 hectare nieuwe natuur ontwikkeld.

Google investeert honderden miljoenen euro's in een reusachtig datacenter in de Eemshaven. Dat levert de provincie Groningen honderden nieuwe banen op. Dat melden Dagblad van het Noorden en De Telegraaf.

Den Helder Airport heeft een aanvraag ingediend voor uitbreiding van het aantal vliegbewegingen. De vraag komt voort uit de intentieovereenkomst die op 12 oktober 2011 is ondertekend door verschillende ministeries, de gemeente Den Helder en Den Helder Airport.
- vorige pagina
- pagina 1
- ...
- pagina 130
- ...
- pagina 674
- volgende pagina