Nieuwsoverzicht
Zoeken in de index
- vorige pagina
- pagina 1
- ...
- pagina 72
- ...
- pagina 674
- volgende pagina
Resultaten

Engie ziet af van gasboringen bij Schiermonnikoog, ondanks dat het mag van de Raad van State. Met dat nieuws komt het energiebedrijf vandaag.

Bewoners, bedrijven en toeristen in het Waddengebied gaan vanaf 2017 duidelijk merken dat de beheerders van het Waddengebied steeds beter samenwerken. De beheerders gaan actief het Waddenzee Werelderfgoed-logo gebruiken om de gezamenlijke herkenbaarheid te vergroten en de unieke waarden van het gebied uit te dragen.

Bij Griend wordt in maart een proef uitgevoerd met mossels. Aan de noord- en zuidkant van het Waddeneilandje komen twee stroken van 800 bij 200 meter. Daar komen kratjes met mosselen te staan. De schulpdieren moeten zich hechten aan de kratjes, zodat ze niet wegspoelen en mosselbanken ontstaan.

Wageningen Marine Research onderzoekt samen met Wageningen Environmental Research (Alterra) hoe drones ingezet kunnen worden bij onderzoek aan mosselbanken. In 2016 worden opnames gemaakt van verschillende droogvallende mossel- en oesterbanken in de Waddenzee.

Rijkswaterstaat en Deltares presenteerden op de jaarlijkse informatieavond van terreinbeheerders de Sandbox. Dit is een innovatief interactief model waarmee de beweging van water langs de kust visueel gemaakt wordt.

In de Eemshaven komt een mega-zonnepark van Nuon. Het energiebedrijf wil de exploitatie windparken en zonneparken combineren. Dat meldt de NOS.

Vanuit het Actieplan Vaarrecreatie Waddengebied wordt op dit moment hard gewerkt aan een proef met virtuele markering. Op de testlocatie hoeven dan geen fysieke boeien in het water. Wadvaarders zien de boeien door middel van GPS-signalen op hun elektronische instrumenten.

Het baggeren van het Westgat bij Lauwersoog kan beginnen. Minister Melanie Schultz van Haegen is akkoord gegaan met het voorstel van de provincie Groningen en de gemeente De Marne, dat heeft aangegeven de baggerkosten te willen betalen. Het Ministerie van Infrastructuur en Milieu hoeft alleen nog de monitoringskosten van het baggerproces te betalen.

De Waddenunit organiseerde in samenwerking met de politieschool in Drachten een training op de Waddenzee. Aan boord van de m.s. Asterias van de Waddenunit (Ministerie Economische Zaken) oefenden de studenten met vier levensechte situaties.

Grootschalige proef met algenteelt

De Rabobank zal geen geld beschikbaar stellen voor het winnen van gas onder het Waddengebied.

Minister Melanie Schultz van Haegen neemt nog voor de verkiezingen op 15 maart een besluit over het wel of niet uitbaggeren van het Westgat. Dit is de vaargeul van Lauwersoog naar de Noordzee. De minister heeft dat aan het provinciebestuur van Groningen laten weten, schrijft RTV Noord.
- vorige pagina
- pagina 1
- ...
- pagina 72
- ...
- pagina 674
- volgende pagina