Nieuwsoverzicht
Zoeken in de index
- vorige pagina
- pagina 1
- ...
- pagina 67
- ...
- pagina 672
- volgende pagina
Resultaten

De bunkers van stelling 12H op Vlieland waren jarenlang een goed bewaard geheim. Het is het enige bunkercomplex dat nog intact is. Het wordt nu teruggebracht in oude staat, met als doel om er uiteindelijk een bunkermuseum van te maken, dat het verhaal vertelt van Vlieland in de Tweede Wereldoorlog.

Waddenacademie brengt pilotstudie uit over mobiele telefoondata voor meer inzicht in toerisme Waddengebied

Maandag 3 april zijn de werkzaamheden voor project Vijfhuizen ‘fan swiet nei sâlt’ bij Marrum officieel gestart.

Eerste onderzoekjaar bijna afgerond

De chemiesector in Groningen en Drenthe wil wereldwijd een leidende rol gaan spelen in de groene chemie, waarbij chemische bedrijven gebruik maken van duurzame grondstoffen. Daarin is nu een volgende stap gezet. In het nieuwe samenwerkingsverband Chemport Europe hebben de noordelijke chemieclusters de krachten gebundeld met de regionale kenniscentra om tot een duurzame vergroening te komen van de chemische industrie rond Delfzijl en Emmen.

In het afgelopen jaar heeft het Waddenfonds 22 miljoen euro kunnen investeren in 19 projecten. Deze projecten zijn in dit jaarverslag opgenomen in een totaaloverzicht van alle gehonoreerde subsidieaanvragen uit het afgelopen jaar. Ook is er geld gereserveerd voor meerjarige financiering.

De echte duisternis ervaren, sterren kijken in een starbarn en de activiteiten van nachtdieren en planten observeren. Naar het zich laat aanzien, kan dat volgend jaar in Zwarte Haan. Het was de plek waar architecte Nynke-Rixt Jukema opgroeide en haar inspireerde tot het ontwikkelen van een initiatief waarin die beleving centraal staat.

Woensdagavond 5 april presenteerden Rijkswaterstaat, Staatsbosbeheer en de gemeente Terschelling een denkrichting met visualisaties voor een mogelijke toekomstige invulling van de Tonnenloods in West-Terschelling.

Natuurorganisaties en toerismeondernemers in het Waddengebied moeten meer oog hebben voor elkaars belangen. Ze moeten niet de strijd met elkaar aangaan. Dat zegt Jasper Heslinga van de Rijksuniversiteit Groningen.

De Inspectie Leefomgeving en Transport van Rijkswaterstaat hebben maandag een inval gedaan bij twee locaties van een schelpenbedrijf in Harlingen.

De provincie steunt de teelt van zoute groente op Terschelling met 21.000 euro subsidie. Het geld komt ui het Iepen Mienskipsfonds. Door het telkens hoger wordende water wordt ook de landbouwgrond almaar zouter. Stichting De Zilte Smaak probeert hierop in te spelen door zoute gewassen en groente te verbouwen. Dit gebeurt op een proefveld van twee hectare polder bij Lies. Producten zoals lamsoor, zeekool, zeeaster en zeekraal worden op het eiland verwerkt en gegeten.

Onderzoekers starten een experiment om inzicht te krijgen in de samenhang tussen mosselbanken, zeegrasvelden en het Waddeneiland Griend. Aan twee kanten van het vogeleiland komen stroken met mosselkratjes en zeegras. Het gaat in eerste instantie om een experiment. Natuurmonumenten wil daarmee zicht krijgen op de werking van deze structuren en de mogelijkheden voor toekomstig herstel onderzoeken. Voor de aanleg van de mosselbanken gebruiken de onderzoekers biologisch afbreekbare materialen, gemaakt van aardappelzetmeel.
- vorige pagina
- pagina 1
- ...
- pagina 67
- ...
- pagina 672
- volgende pagina