Nieuwsoverzicht
Zoeken in de index
Resultaten

Van 13 tot en met 16 april vervangt Rijkswaterstaat de radarsensor op de vuurtoren van Ameland. De huidige radarinstallatie is verouderd en toe aan vervanging. Met de nieuwe sensor blijft de radardekking in de Waddenzee betrouwbaar. Zo kunnen verkeersleiders de veiligheid op het water goed bewaken.

LAUWERSOOG – Rijkswaterstaat roept op om zorgvuldig om te gaan met schoonmaak- en onderhoudswerkzaamheden in en rond de Waddenzeehavens. Aanleiding is de start van het vaarseizoen, waarin veel schepen worden klaargemaakt en het risico op watervervuiling toeneemt.

De leden Bromet, De Hoop en vellinga-Beesmterboer hebben Kamervragen gesteld over het plan voor het verlagen van het hoogwaterbeschermingsniveau op de Waddeneilanden.

De grote problemen met het op diepte houden van de vaargeul tussen Harlingen en Kornwerderzand lijken voorbij. Tenminste op de korte termijn. Een proef van Rijkswaterstaat met een iets ondiepere vaargeul pakt verrassend goed uit. Er hoeft nog maar amper gebaggerd te worden.

Provinciale Staten Groningen trekken 16 miljoen extra uit voor de uitvoering van het programma Meegroeiende Kust. Eerder was al 34 miljoen beschikbaar gesteld voor de aankoop van grond (379 ha) voor het ophogen van landbouwgrond en een bufferzone tussen Oosterhorn en Borgsweer.

Het Waddenfonds blijft nog tot 2030 investeren in projecten. Formeel zou het fonds in 2028 stoppen. Maar er zit nog circa 90 miljoen euro in kas. Zowel Gedeputeerde Staten als Provinciale Staten van de drie Waddenprovincies gingen onlangs akkoord met een verlenging. Directeur Geert Boesjes: “Er is nog genoeg werk aan de winkel.”

Op vrijdag 27 maart wordt vanuit het IKW-project Vitale kust Lauwersmeergebied een excursie georganiseerd naar de getijdenduiker bij Lauwersoog. Tijdens deze excursie krijgen deelnemers een kijkje bij een bijzonder onderdeel van de dijkversterking langs de Waddenkust.
Het Gemeenschappelijk Waddenzee Secretariaat (CWSS) en de Waddenacademie hebben het syntheserapport gepubliceerd van het 16e International Scientific Wadden Sea Symposium (ISWSS), dat van 28 tot 30 oktober 2025 in Groningen werd gehouden.

Rijkswaterstaat en Deltares hebben binnen het kennisprogramma Beheer en Onderhoud Waddenzee met behulp van het geaggredeerde ASMITA-model nieuwe inzichten gekregen in de langetermijn werking van het systeem. Uit het onderzoek blijkt dat menselijke ingrepen, zoals baggeren en historische bedijking, de natuurlijke sedimentatie mogelijk versterken en dat de effecten daarvan honderden jaren kunnen doorwerken.

Het Waddenfonds investeert meer dan een miljoen in het behoud van cultureel erfgoed en kennis over de toekomst van landbouw langs de Waddenkust.

Aan de oppervlakte lijkt de Waddenzee een tijdloos landschap van eb en vloed, wadplaten, geulen, vogels, zeehonden en kwelders. Maar onder die vertrouwde aanblik schuilt een wereld die voortdurend in beweging is en een zee aan data die helpen om die dynamiek te begrijpen.

Het aantal zeehondenpups in de Waddenzee gaat omhoog, maar het totale aantal zeehonden neemt juist af. Hoe kan dat? Daar doet het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) nu onderzoek naar.
- 1
- ...
- 680
- volgende pagina