Nieuwsoverzicht
Zoeken in de index
- vorige pagina
- 1
- ...
- 95
- ...
- 674
- volgende pagina
Resultaten

Wetterskip Fryslân wil in 2016 ruim € 62 miljoen investeren in het waterbeheer in Fryslân en het Groninger Westerkwartier. Dit staat in de door het dagelijks bestuur gepresenteerde conceptbegroting 2016. Het gaat onder meer om investeringen in dijkverbetering, vervanging en renovatie van gemalen en hergebruik van slib dat vrijkomt bij de rioolwaterzuivering.

Het vastgelopen schip MS Con Zelo is donderdagavond 12 november rond 21.00 uur weer losgetrokken. Het schip was rond het middaguur vastgelopen vast komen te zitten buiten de vaargeul Harlingen-Kornwerderzand (Boontjes) tussen de boeien BO44 en BO42.

Schiermonnikoog wil net als Terschelling ook de internationale status van Dark Sky Park krijgen.

Plastic is een groeiend probleem voor de Waddenzee. Vogels en Zeehonden raken bijvoorbeeld verstrikt in visnetten. En flessen, autobumpers en kunststofonderdelen ontsieren het Werelderfgoedgebied.

Op de website erfgoedmonitor zijn cijfers en diagrammen gepubliceerd over de naamsbekendheid van de Werelderfgoederen in Nederland.

Donderdag 12 november is rond 12.00 uur het vrachtschip MS Con Zelo vastgelopen buiten de vaargeul Harlingen-Kornwerderzand (Boontjes) tussen de boeien BO44 en BO42. De lading van MS Con Zelo is zout. De situatie wordt door Rijkswaterstaat nauwlettend in de gaten gehouden. Op dit moment wordt bekeken hoe het schip geborgen kan worden.

De provincie Fryslân investeert € 81.100 mee in twee onderzoeksprojecten waarvoor het Waddenfonds geld beschikbaar stelt. Het fonds draagt € 222.000 bij aan het project Zeegras van Natuurmonumenten. Het moet de teruggang van het zeegras in de Waddenzee tegengaan. Er is een methode gevonden die perspectief biedt en verdere ontwikkeling waard is.

Bij de pier van Ameland wordt dinsdagochtend rond 8 uur hoogwater verwacht. De gemeente waarschuwt mensen daarom om hun auto op tijd weg te halen.

In een bestuurlijk overleg in Leeuwarden heeft minister Schultz van Haegen (Infrastructuur & Milieu) zich maandag laten informeren over de plannen om vertroebeling van het water in de Eems-Dollard aan te pakken. Door die vertroebeling gaat het slecht met de flora en fauna in het estuarium. Dat heeft, net als de Waddenzee, zowel de status Natura 2000 als die van Werelderfgoed.

Donderdag 5 november jl. vond een lezing met het thema 'Sociaal-Economische Waarde van het Waddengebied' plaats, georganiseerd door de Waddenacademie en SER Noord-Nederland.

De Wad-ontdekkingskaart blijkt erg populair. Afgelopen zomer is de kaart in een oplage van 100.000 stuks over het Waddengebied verspreid. Toeristen waren erg blij met de kaart, maar de Wad-ontdekkingskaart kende meer liefhebbers. Zo is hij ook gebruikt als lesmateriaal bij scholen in het Waddengebied.

De website waddenzee.nl krijgt een portaalfunctie. Dat wil zeggen dat de site als startpunt en toegangspoort dient voor de informatie van alle waddenbeheerders. Door deze directe verwijzing is informatie minder versnipperd beschikbaar en gemakkelijker te vinden. Rijkswaterstaat coördineert de werkzaamheden.
- vorige pagina
- 1
- ...
- 95
- ...
- 674
- volgende pagina