Brussel betaalt niet mee aan sluizen Kornwerderzand

Gepubliceerd op 25 november 2015Sociaal-economisch, Verkeer en VervoerAangemaakt door www.omropfryslan.nl

De verbreding van de sluis in de Afsluitdijk bij Kornwerderzand krijgt geen geld van Brussel. De subsidiecommissie van Europa kiest voor andere projecten, zei gedeputeerde Kielstra gisteren in provinciale staten. Kielstra noemt het besluit een tegenvaller. Een verbreding van de sluis moet 140 miljoen euro kosten. Friesland betaalt zelf 10 miljoen, en ook het bedrijfsleven wil meebetalen.

Een bredere sluis is goed voor de jacht- en scheepsbouw, bijvoorbeeld in Makkum. Daar worden grote jachten gebouwd, die nu via Amsterdam naar zee moeten omdat de sluizen te smal zijn.

Donderdag vragen de kamerleden Lutz Jacobi (PvdA) en Betty de Boer (VVD) in de Tweede Kamer aandacht voor het onderwerp.